Alsó réteg:
10 dkg vaj,
5 dkg cukor,
5 evőkanál kakaó,
1 db tojás,
15 dkg darált keksz,
5 dkg durvára vágott mogyoró (vagy mandula, vagy dió),
15 dkg kókuszreszelék
Krém:
10 dkg vaj,
0,5 dl tejszín,
4 dkg főzés nélküli vaníliás pudingpor,
25 dkg porcukor (nálam 10 dkg )
Csoki bevonat:
10 dkg étcsokoládé,
2,5 dkg vaj
A vajat megolvasztottam,félrehúztam , hozzáadtam a cukrot,kakaót és a felvert tojást folytonosan keverve,nehogy kicsapódjon.Visszatettem a tűzre és alacsony hőfokon folytonos keveréssel 2-3 percig főztem mig besűrűsödött.Félrehúztam,hozzáadtam a kókuszreszeléket és a darált kekszet.25 * 25 tepsi aljába nyomkodtam.
A krémhez a vajat habosra kevertem a porcukorral,hozzáadtam a pudingport és a tejszínt addig keverve,míg kenhető krém lett.Rásimítottam a kekszes rétegre és lehűtöttem.
A csokit a vajjal gőz fölött felolvasztottam,lehűtöttem és a krémre kentem,villával hullámokat rajzoltam rá.
Krém: 1 csomag vaníliás pudingpor 1 csomag puncs ízű pudingpor 2×3 dl tej pici rum aroma 1 csomag vaníliás cukor 25 dkg margarin 20 dkg porcukor
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a krémet készítem el, mert ennek hűlnie kell. A tejszínt a cukorral felforralom és 5 percig kis lángon főzöm, majd hozzáadom a vajat és további 5 percig forralom. Az utolsó...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A képviselőfánk- vagy más néven égetett tésztához 2,5 dl vizet felforralunk a vajjal/margarinnal és 1 csipet sóval. Egyszerre beleszórjuk a lisztet, és erőteljesen addig keverj...
Elkészítési idő: 1 óra 15 p Nehézség: Közepes