20 dkg vaj vagy \"Vénusz sütőmargarin
20 dkg cukor
1 csomag vaníliás cukor
1 citrom reszelt héja
4 tojás
20 dkg liszt
csapott teáskanál sütőpor
áfonyalakvár
egy csomag gesztenyepüré
csokidarabkák
A tésztához a vajat habosra keverjük, majd hozzáadjuk a cukrot, vaníliás cukrot, citromhéjat. A tojásokat egyenként belekeverjük. A lisztet a sütőporral elvegyítjük, és beledolgozzuk a masszába. Én szoktam szórni bele fahéjat is, kellemes hátteret ad. A tészta felét akár elkeverhetjük instant kakaóporral, jól mutat és finom is! Keverjük bele a csokidarabkákat! Ne sajnáljátok belőle! Ezután a kakaóval elkevert részt sütőpapírral kibélelt tepsibe tesszük, erre csepegtetjük rá a lekvárral elkevert gesztenyepürét! (Kis vizet is tehetünk a püréhez, hogy krémesebb állagú legyen! Aki nem szereti nagyon édesen, csepegtessen bele pár csepp citromlevet!) Végül rákanalazzuk a tészta másik felét, eloszlatjuk rajta. 160 fokon, ill. 3-as fokozaton kb. 30 percig sütjük. Várjuk meg míg kihűl, mert akkor a megolvadt csokidarabkák ismét megdermednek!
Töltelék: ½ kg túró, 20 dkg porcukor, 2 tojás, 1 vanília A túrót a vaníliacukorral összekeverjük és a porcukorral majd két tojás sárgáját és a két tojás felvert habját, a kinyújto...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojás sárgàját az édesítővel habosra verjük, majd hozzáadjuk a lisztet, sütőport és vizet. A tojas fehérjét kemény habbá verjük és óvatosan belekeverjük a tésztába. 170 fokon süt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű