90 g zabkorpa
10 g darált mandula (vagy egyéb olajos mag)
1 dl kefir
1 tojás
1 kk. szódabikarbóna
csipet só
kb. 60-70 g cukornak megfelelő édesítő (nálam 1 ek. folyékony édesítőszer)
pár csepp vaníliaaroma /1 tk. vaníliás xilit/csipetnyi őrölt vanília
kevés citromhéj
A krémhez:
1 dl tej
2 evőkanál (barna) rizsliszt
1 csapott ek. kakaópor
kb. 20 g cukornak megfelelő édesítő (nálam 5 tabletta porrá törve)
(én még tettem bele pár csepp csokoládéaromát)
A krém hozzávalóit elkeverjük, kis lángon besűrítjük (pudingnál is sűrűbb állagúra), félretesszük hűlni.
A tésztához a száraz hozzávalókat elkeverjük, hozzáadjuk a kefirt és a tojást is. Egyneműre keverjük (nem kell sokáig). Szilikon muffinsütő formába 5 mélyedésbe rakunk 1-1 kanállal a masszából, elterítjük. A töltelékből 1-1 gombócot teszünk mindegyikre, kicsit belenyomjuk, 1-1 kanál masszával beborítjuk, kanállal elegyengetjük, hogy mindenhol fedje a töltelék. 180 fokon megsütjük (15-20 perc, tűpróba szükséges!)
A túrót egy tejforraló lábasban villával összetörjük, hozzáadjuk a tejet és felforraljuk, míg elválik a savó. Gézkendőn keresztül leszűrjük, hagyjuk kicsepegni és visszatesszük a l...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Félbevágjuk a padlizsánokat, és 180 C-on légkeverés nélkül kb 50 perc alatt átsütjük őket. 2. Amíg sül a padlizsán, a lilahagymát finomra vágjuk, a fokhagymát áttörjük. 3....
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Rázzuk össze, és már használható.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű