1 (nagy) tojás
70 g (villával áttört) túró (nekem rögös állagú volt)
30 g Szafi Fitt süteményliszt
édesítő ízlés szerint, ha szükséges (a lisztkeverékben is van, de én tettem bele 1 tk Diawellness négyszeres erejű édesítőt)
kb. 0,5 dl víz kókuszolaj a sütéshez
A hozzávalókat egy kanállal összekeverjük, kb. öt percet pihentetjük, majd kókuszolajjal kikent, felforrósított serpenyőben kisütjük. Nekem ebből az adagból 6 db, kb. 7-8 cm-es palacsintám lett, fedő alatt közepes hőfokon kb. 5-6 percig sütöttem őket.
Habverővel összekeverni az alapanyagokat és készen van :) Előbb csak a cukor 2/3 -át adjuk hozzá, még mielőtt krémesedne a cukor másik felét.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A krumplit melegen összetörjük az olajjal. Mikor kihűlt, hozzáadjuk a tojás, búzadarát, sót, lisztet. Összegyúrjuk, formázzuk, sós vízben kifőzzük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű