50 dkg liszt
1/2 élesztő
2 kk. cukor
2 tk. só
3,5 dl tej
5 ek. étolaj
Közepébe
20 dkg vékony kolbász
Tetejére
1 darab tojás
köménymag
Az élesztőt langyos cukros tejben felfuttatjuk. A liszthez keverjük a sót, hozzáadjuk az olajat és az élesztős tejet. Összegyúrjuk és kelesztjük fél órát.
Vékonyra nyújtjuk a tésztát, nyújtott háromszögekre vágjuk, mindegyikre rakunk egy darabka kolbászt és feltekerjük. Megkenjük tojással, megszórjuk köménymaggal és megsütjük.
- dagasztás - ha van idő, 2x 40' kelesztés - jénai + sütőpapír -250 C
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Bedagasztani, letakarva 45 percig keleszteni. A megkelt tésztát lazán átgyúrjuk és golyókat formázunk. Tepsibe sütőpapírt teszünk, vékonyan megkenjük zsírral és a zsemléket távola...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Míg a sütő melegszik hagyni kell sűrűsödni. Bagettformába osztani a tésztát,magvakkal szórni és előmelegített 175 fokos,légkeveréses sütőben,35 percig sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes