50 dkg liszt
1/2 élesztő
2 kk. cukor
2 tk. só
3,5 dl tej
5 ek. étolaj
Közepébe
20 dkg vékony kolbász
Tetejére
1 darab tojás
köménymag
Az élesztőt langyos cukros tejben felfuttatjuk. A liszthez keverjük a sót, hozzáadjuk az olajat és az élesztős tejet. Összegyúrjuk és kelesztjük fél órát.
Vékonyra nyújtjuk a tésztát, nyújtott háromszögekre vágjuk, mindegyikre rakunk egy darabka kolbászt és feltekerjük. Megkenjük tojással, megszórjuk köménymaggal és megsütjük.
A vízben feloldottam az élesztőt, majd a liszt felével alaposan összekevertem. Ha kenyérsütő géppel dolgozunk, készíthetjük egyenesen az üstben. Ha nem, akkor tegyük a dagasztásra...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
http://amiakonyhambolkikerul-hu.webnode.hu/news/csokis-vanilias-csigak/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 dl tejben az élesztőt elmorzsoljuk, hozzáadjuk a cukrot és 10 perc alatt felfuttatjuk. Egy tálba tesszük a lisztet, hozzáadjuk a sót, olvasztott vajat, a felfuttatott élesztőt és...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes