60 dkg liszt,
40 dkg margarin,
20 dkg porcukor,
4 db tojássárgája,
2 cs. vaníliás cukor,
1 csomag sütőpor,
1 citrom reszelt héja.
A hozzávalókat összegyúrom vékonyra nyújtom és minden második db-ot kiszúrom. Tepsikbe teszem és alacsony lángon megsütöm, ha már csak langyos, lekvárral/dzsemmel összeragasztom. Porcukorral meghintve tálalom.
A száraz és a nedves hozzávalókat külön-külön elkeverjük, majd a két részt összeöntjük, és összegyúrjuk, kb. 40-50 percre hűtőbe tesszük. Lisztezett felületre borítjuk, kinyújtjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy tálba kimérjük a lisztet, közepébe öntjük a langyos tejet. Beletesszük a cukrot és az élesztő, megvárjuk míg felfut. Ha felfutott, mehet bele a só, tejföl, tojás, ma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű