500 g tönkölybúza liszt
1 zacskó (7g) porélesztő
2 teáskanál só
2 teáskanál szőlőcukor
3 dl meleg víz
1 evőkanál olívaolaj
Az élesztőt belekeverjük a lisztbe.
Hozzákeverjük a sót és a szőlőcukrot.
Beleöntjük a vizet és az olajat.
Jól összegyúrjuk.
Félrerakjuk kelni (kb. 1 óra) letakarva.
Amikor megkelt, újra összedolgozzuk.
A kenyérformát zsírozzuk, lisztezzük, beletesszük a tésztát, majd letakarjuk és ismét kelesztjük kb. 20-30 percet.
A sütőt előmelegítjük kb. 200 fokra (alul-felül módban).
Mikor megkelt, átlósan bevagdossuk a tészta tetejét, majd betesszük sülni.
A sütőt párásítjuk, egy vízzel teli kis tepsit rakunk az aljára.
Akkor sült meg, ha szép barna a teteje.
Kivesszük, rácsra tesszük hűlni.
Megkenhetjük egy kis vízzel a tetejét, mert ropogósabb lesz tőle a héja.
Magokat is lehet bele tenni.
A hagymát megfuttatjuk az olajon, megszórom őrölt paprikával, majd rádobom a felkockázott krumplit. Átkeverem, felöntöm vízzel. sózom, borsozom, ízesítem köménnyel és egy gerezd fo...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Összekevered a túrót az édesítővel, Gombócokat készítesz. Megforgatod kókusz reszelékbe.
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
1. 4 csészényi forró vízben 2 csésze csicseriborsót habverővel simára keverünk. Állandó keverés közben keménnyé főzzük. 2. Egy lapos négyszögletes tálat (pl. jénai) kikenünk o...
Elkészítési idő: 1/2óra+1/2óra Nehézség: Könnyű