Hozzávalók a tésztához:
50 dkg liszt
15 dkg porcukor
6 dkg vaj vagy margarin
2 evőkanál méz
1 evőkanál kakaópor
1 kávéskanál szódabikarbóna
2 egész tojás
4 evőkanál tejföl
Krém:
1 liter tej
13 evőkanál búzadara
25 dkg vaj vagy margarin
20 dkg porcukor
1 cs. vaníliás cukor
baracklekvár
Összegyúrjuk a hozzávalókat és fél órára a hűtőbe tesszük pihenni.
Nekem kicsit lágy lett a tészta, de a pihenés után tökéletes lett :)
A tejben felfőzzük a búzadarát és kihűtjük. A vajat / margarint habosra keverjük a porcukorral és vaníliával. Ha a dara kihűlt összekeverjük a vajas krémmel.
A tésztából négy lapot sütünk, kb. 30x 35 méretűeket.
Ha a lapok kihűltek következőképpen megtöltjük.
Alsó lapra a krém felét rákenjük, jön a második lap, erre a baracklekvár, harmadik lap, erre a krém másik fele majd a negyedik lap. Egy éjszakára hűtőbe tesszük, másnap szeleteljük.
Köszönöm szépen mindenkinek!recept:tészta:22 dkg liszt,12 dkg vaj,2 tojássárgája,6 dkg porcukor,10 dkg tejföl,1 csapott kiskanál sütőpor,1 vaníliás cukor,citromhéj,csipetnyi só.öss...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tölteléket készítsük el előre, hogy kihűlve tehessük a tésztára. A felfőzés annyit tesz, hogy egy megfelelő edénybe tesszük a diót, rá jön a víz, bele a két kanál vaníliás cukor...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
--------------------------------- 220°C - 30' sütni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű