Tésztához:
25 dkg liszt,
10 dkg porcukor,
1 tojás,
1 tojássárgája,
1 kk. szódabikarbóna,
5 dkg Rama,
1 ek méz.
Krémhez:
1 l tej,
2 ek. liszt,
2 cs vanília puding,
3 tojássárgája,
20 dkg Rama,
15 dkg porcukor,
2 cs vaníliáscukor,
1/2 l Hulala
A lisztet a Ramával elmorzsoljuk, és a többi hozzávalóval jól összegyúrjuk. Két részre osztjuk, tepsi hátulján sütjük. Az egyik megsült lapot felkockázzuk.
Krém készítése:
A lisztet a pudinggal összekeverjük, hozzáadjuk a tojássárgáját, és a tejben megfőzzük.
A Ramát a cukrokkal habosra keverjük. A kihűlt pudingot is jól átkeverjük, végül a két krémet jól kihabosítjuk.
A Hulalát (tejszínt) kemény habbá verjük.
A krémet a tésztára kenjük, rá a felvert tejszínt, végül rárakosgatjuk a kockára vágott lapokat. Tetejét porcukorral meghintjük.
Fogyasztás előtt egy nappal készítsük el, mert puhulni kell a tésztának.
Másnapra pihe könnyű, olvad a szájban!
Piskóta süt,180 fok 30 perc Krém kikever Máz felmelegít
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tésztához a mézet a vajjal és a tejjel felforrósítjuk, majd gyors mozdulatokkal beledolgozzuk a cukorral és citromlével elhabart tojásokat. Hozzáadjuk a szódabikarbónával, vaníli...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A sütőt előmelegítjük, a tortaformát kikenjük. A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét a cukorral és a sóval a robotgép legmagasabb fokozatán kemény habbá verjük. A tojások sárg...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes