0,5 kg liszt, 1 db közepes főtt krumpli, 1 kávéskanál só, kb. 2,5 dl tej, pici cukor, 2,5 dkg élesztő.
A krumplit kockára vágom, sós vízben megfőzöm, leszűröm, krumplinyomóval áttöröm és hűlni hagyom. Hozzáadom a lisztet, sót, a felfuttatott élesztőt majd langyos tejjel bedagasztom a tésztát. Kb. 30-40 percig kelesztem, majd 10-12 db, kb.5 cm átmérőjű gombócot formázok a tésztából. Pár percet még pihentetem, majd ellapítom, a közepét óvatosan elvékonyítom és forró olajban mindkét oldalát kisütöm.
Készíthetünk TÖLTÖTT LÁNGOSt!
Akkor a gombócokat ellapítom legalább kistányér nagyságúra, megkenem fokhagymás tejföllel, szórok rá sonkát vagy fött csülköt, sajtot, lehet hagymát, főtt tojást, mindenki készítse el ízlése szerint! Összehajtom a tésztát, a széleit jól összenyomkodom, majd forró olajban mindkét oldalát megsütöm.
Egy edényben a 1 dl tejet a cukorral meglangyosítunk. Belemorzsoljuk az élesztőt, és megvárjuk, míg megkel. A lisztet átszitáljuk, elkeverjük a sóval, beleütjük a tojást, hozz...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Összedolgozzuk kelni hagyjuk ,megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrom egy tálba, majd hagyom hogy a tészta megkeljen. Kinyújtom és tepsibe teszem, majd ízlés szerint feltétekkel díszítem.
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű