50 dkg finom liszt
3 dkg élesztő
1.2 dl olaj
1 kávés kanál só
1 csapott evő kanál cukor
2.5 dl langyos víz
A hozzávalókat betöltjük a gépbe.
30 percig dagasztjuk, majd 1 órán keresztül meleg helyen kelesztjük, utána átgyúrjuk, cipóra formázzuk, majd bevagdossuk, olivaolajjal megkenjük, és előmelegített sütőben 170 C fokon megsütjük, kb.40 perc.
Mielőtt megsül,vizes ecsettel a tetejét megkenjük.
Élesztőt megfuttatjuk a cukros tejben. Bedagasztjuk. Kelesztjük. 2 részre osztjuk. 4-4 db. 200 C sütés
Elkészítési idő: 100 perc Nehézség: Közepes
Az élesztőt, egy deci langyos tejben, csipet cukorral felfuttatjuk. A lisztet nagyobb tálba szitáljuk, hozzáadjuk a tojássárgáját, a felfuttatott élesztőt, a joghurtot, cukrot, és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt a cukorral tejjel felfuttatom.A többi hozzávalókat nagyobb tálba rakom a felfuttatót élesztővel lágyabb tésztát dagasztunk,letakarva kelesztem.Vagy csinálhatjuk kenyér...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű