nyúlhús
tojássárgája
friss petrezselyemzöld
kapor
reszelt répa
olívaolaj
Főzelékhez:
krumpli
cukkini/tök
kapor
csipetnyi só
A nyuszihúst ledaráltam,tojássárgájával,friss petrezselyemzölddel,kaporral, reszelt répával összedolgoztam (ha van otthon egészséges kenyeretek,akkor az is mehet bele beáztatva, hogy jobban összetapadjon),kis golyókat formáztam es jénaiban a sütőben megsütöttem (olívaolajat locsoltam rá).
Főzeléket Lilinek mindig ugyanúgy készítem: felteszek krumplit főni (mindig ezzel suritem be,ezert nem kell bele tejszín,stb), később hozzáadom a cukkinit (vagy tököt) majd a krumpliból kiveszek, lemixerelem, és visszasűrítem a főzeléket vele, természetesen került bele kapor, nagyobbaknak mehet só is bele. Végeredmény: sűrűbb (nem malterszerű ;) és finom főzelék.
-brokkolit megpároltam a fokhagymával -ez alatt megfőtt a tészta -mivel a brokkoli jó ízt kapott a fokhagymától azt már nem kevertem a tésztához
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először robotgéppel elkevertem a puha vajat, tojást, füszert, kompótot, és sütőtököt, majd fokozatosan ment bele a lisztes szódabikarbónás keverék. A végén már csak kézzel tudta...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
-a rizst megfőztem a zöldborsóval es a főzővizébe tettem kevés extraszűz olívaolajat -a csibemellet párolva vagy megsütve kevés zsiradékon (olívaolaj,kókuszzsír,napraforgóolaj)...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz