Bögre:3 dl
12 db füstölt virsli
1 bögre finom liszt
1 bögre kukorica liszt
1 csipet fekete bors
1 teáskanál só
0,5 teás kanál cukor
12 g sütőpor
1,25 dl tej 3,5 %
1 db M tojás
A liszteket egy tálba rakom hozzáadjuk a sütőport ,cukrot,sót,borsót,összekeverjük közepébe tesszük a tojást majd a tejet fokozatosan csomómentesre keverjük.
Nem szabad túl folyósnak de túl hígnak se lennie.
A virsliket hurka pálcikára szúrjuk majd lisztbe forgatjuk utána lerázzuk róla,épp hogy lisztes legyen,hogy ráragadjon a massza.
Hosszúkás pohárba töltsük a masszánkat belemártsuk a virsliket,hogy a végét is érje a virslinek a massza.Bő forró olajba sütjük.
Bármilyen feltekerhető anyagra (bambusz, konyharuha, stb.) lefektetem egymás mellé a bacon szeleteket úgy, hogy ne legyen közöttük rés. Szétterítem rajta a sóval, borssal, fokhagym...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Melegítsd elő a sütőt 180 °C-ra. Verd fel a tojásokat a fűszerekkel. Sót, borsot, kevés kurkumát és szerecsendiót, valamint petrezselymet és medvehagymát tegyél hozzá. Add hozzá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű