40 dkg liszt
2 egész tojás
1 csomag sütőpor
1 kávés kanál szódabikarbóna
8 dkg margarin
15 dkg cukor
3 evőkanál méz
2 dl tej
Öntet:
30 dkg margarin
30 dkg cukor
6 evőkanál cukor
2 dl tej vagy tejszín
Kókusz reszelék:30-40 dkg
A tojásokat a cukorral felhabosítom,hozzárakom a többi hozzávalót.Utoljára a sütőporos,szódabikarbónás lisztet.
Sütőpapírral bélelt tepsibe sütöm 180 fokon 25 perc.Ha kihűlt kockázom.
Az öntethez a tejet a cukorral addig melegítem míg el nem olvad a cukor,hozzákeverem a kakaót.Mikor egyneművé válik 1-2 perc.Tűzről levesszük 1-2 percig kevergessük majd hozzáadom margarint.
Felkockázott piskótát beleforgatom az öntetbe,majd a kókuszreszelékbe.
A tojásfehérjét kemény habbá verjük és fokozatosan belekeverjük a kristálycukrot és vaníliacukrot. Ha már a hab kemény és fényes, hozzáadjuk a felvert tojássárgát, végül óvatosan b...
Elkészítési idő: 30 perc + hűtés Nehézség: Nehéz
A vajat a cukrokkal habosra keverjük, beleütjük a tojásokat is, majd felöntjük a tejjel. Hozzáadjuk a lisztet, a csipet sót. Jól összekeverjük, majd sütőpapírral bélelt tepsibe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az anyagokat alaposan összedolgozzuk, majd kinyújtjuk. Háromszögletű darabokat vágunk belőle, lekvárral töltjük. Batyut formálunk belőle. Kisütjük, porcukorral megszórjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű