40 dkg liszt, 20 dkg cukor,
1 kk szódabikarbóna,
2 tojás,
2 kk fahéj,
13 dkg vaj,
2 ek méz.
A lisztet a vajjal elmorzsoljuk, belerakjuk a tojást, a cukrot, meg a többit. Meggyúrjuk a tésztát. 1 ó-t pihentetjük ( nem fontos annyit mert mire minden rákerül, eltelik sok idő )
A tésztát egy nagyobb és egy kisebb részre osztjuk, a nagyobbat tepsi nagyságúra nyújtjuk, tepsibe tesszük. Megkenjük baracklekvárrak, megszórjuk magvalt meggyel, tördelt dióval. A maradék tésztából rácsozzuk be a tetejét. Megsütjük, ha kihűlt csokit csorgatunk rá.
250 g kekszet ledarálunk. A sűrített tejet a habtejszínnel összekeverjük és felverjük, hogy krémszerű legyen. A barackot vékony szeletekre vágjuk. Egy tálcára, vagy lekapcsolhat...
Elkészítési idő: 1ora Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjéből kemény habot verünk, közben a cukrot is belekavarjuk. Amikor a hab kemény hozzáadjuk a darált diót és vaníliaaromával ízesítjük. Kibélelünk sütőpapírral egy 22 x...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű