2 dl tej
2 dl szódavíz
4 db közepes nagyságú burgonya
2 db tojás
1 csipet só
étolaj a kikenéshez
A lisztből, tojásból, tejből, szódából palacsinta tésztát keverünk. Megsózzuk. Simára keverjük.
Még pihen a tészta, a krumplit uborkareszelőn belereszeljük a kiolajozott tepsibe.
Leöntjük a palacsinta tésztával.
Kb. 25- 30 perc alatt szép ropogósra sütjük.
A tepsiben 4 x 4 darabra vágjuk. A fenti mennyiségből 2 gáztepsi mennyiség lesz! Jó étvágyat!
A tehéntúrót alaposan daraboljuk össze tiszta kézzel, vagy villával. Tegyük egy tiszta edénybe, és töltsük hozzá a tejet. Lassú tűzön kevergessük, amikor el kezd forrni gyorsan veg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A magokból tejföl sűrűségű szószt turmixolunk,majd izesítjük.Később plusz vizet tehetünk hozzá
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat egy villával felverjük, sózzuk, borsozzuk és megszórjuk az őrölt köménnyel. Egy serpenyőben zsírt forrósítunk, rádobjuk az apróra vágott hagymát, üvegesre pároljuk, ma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű