1 kg narancs,
2 db citrom,
60 dkg cukor,
1 mokkáskanál benzoesavas nátrium.
A megmosott és leszárított narancssárga héját vékonyan lehámozzuk és félretesszük. A meghámozott narancsokat fehér bundájuktól megszabadítjuk, és a gyümölcsöt egy centis karikákra vágjuk. Kivesszük belőle a magokat, és kis kockákra vágjuk a citromokkal együtt. A cukrot másfél dl vízzel felfőzzük, beletesszük az összevágott gyümölcsöt, és kis lángon, állandó keverés közben 25 percig főzzük. Akkor van készen, ha a próbaképpen kistányérra csöppentett lé megkocsonyásodik, vagyis már nem fut szét a tányéron. Mielőtt teljesen elkészülne, hozzáadunk egy evőkanálnyi, hajszálvékony csíkokra metélt narancshéjat. Az elkészült dzsemet kicsi üvegekbe töltjük, tetejükre csipetnyi tartósítószert szórunk, és azonnal lekötjük. Száraz gőzben hagyjuk kihűlni.
észítés kb. 4 óra A fokhagymát megtisztítom, a gerezdeket nagyobb darabokra vágom. A paradicsomot jól átmosom, kisebb darabokra szeletelem. A hibás részeket kivágom. A teps...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elmosott üvegekbe pakoljuk a cukkiniket, felöntjük az elkészített lével és minden üveget lapkával zárunk. 100/30-as programon automatázzuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Befőtt: 80 fokon 30 percig automatázni. Meggylé: 80fok / 20perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű