60 dkg liszt, 8 dkg margarin, késhegynyi szódabikarbóna, 1 tojás, 14 dkg cukor, 2-3 dl tej. Összegyúrjuk, közepesen kemény tésztát kell kapnunk. 6 lapot sütünk belőle.
40 dkg kristálycukrot megolvasztunk, míg teljesen folyékony nem lesz. 1,5 liter tejjel felöntjük, és felforraljuk. 7 evőkanál lisztet, 5 evőkanál kakaóval összekeverünk, felöntjük fél liter tejjel, és belekeverjük a karamellbe. Ha felforrt, levesszük a tűzről, és még belekeverünk 25 dkg margarint. Rögtön megtöltjük a lapokat (ebből elég sok krém lesz, nagy tepsin sütött lapokhoz is bőven elég, meg a tetejére is jut, eredetileg kevesebb tej kellett volna hozzá, de családunk így szereti.
Első lépésként a pudingot főzzük meg, hogy mire a tésztát összeállítjuk, addigra a pudingunk ne legyen túlságosan forró. A tészta hozzávalóit összekeverjük, majd a felét kizsíro...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
190-200 fokon légkeverésen sütjük.
Elkészítési idő: 15-20 perc Nehézség: Nehéz
Cski öntet: A tojásokat,kakaót,cukrot,lisztet pici tejjel simára keverjük. Ezután az összes tejet hozzá keverjük,és teszünk bele egy kis rumot/amiben ázik a mazsola abból öntesz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű