25 dkg túró
25 dkg vaj/zsír
25 dkg liszt
só
tojás sárgája a kenéshez
A hozzávalókat alaposan összegyúrjuk, ízlés szerint sózzuk.
Finomabb, ha legalább egy éjszakát hagyjuk állni :)
A pogácsákat tetszés szerint szaggatjuk, vagy kockákra vágjuk.
Tojás sárgájával lekenjük és már mehet is kb. 20 percre a sütőbe.
180 fokon szoktam sütni.
Pillanatok alatt elfogy:)
A nővéremnek ajánlom!
Sokkal finomabb ha házi túrót használunk és ha a zsiradékot vaj és zsír keverékéből készítjük.
http://lifeadvice.blog.hu/2015/11/09/hazi_kifli_464
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Almát reszelni,banánt pépesíteni és mindent összekeverni.Kanállal szilikonlapra szaggatva ellapítjuk és 180fokon megsütni,kb.20 perc alatt.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
2,5 dl vizhez adok annyi lisztet és 2 dkg élesztőt,hogy nokedli állagú tésztát kapjak.Ezt este készitem el mint az öregeink.Jó hólyagosra keverem.Liszttel a tetejét megszórom,hogy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű