2 tojás,
2 deci tejfel,
30 deka cukor,
15 deka finom liszt,
7 deka margarin,
15 deka darált mák,
1 csomag vaníliás cukor,
egy fél citrom reszelt héja,
10 deka mazsola,
10 deka dió,
késhegynyi sütőpor,
zsír,
liszt a tepsi kikenéséhez
Habosra kikeverjük a cukrot az egész tojásokkal, és a sütőporral, majd tovább keverjük a tejfellel. Beleadjuk az olvasztott margarint, a lisztet, a darált mákot, a reszelt citromhéjat, a vaníliás cukrot, végül a durvára vágott diót és a mazsolát.Kisebb kizsírozott, kilisztezett tepsibe öntjük, és közepes tűznél megsütjük.A kisült tésztát deszkára borítjuk és lassan felszeleteljük.
tészta: 3 tojifehérjét 50gr édesítővel habbá vertem 1 egésztojást + lisztet és a többit összekeverem picivizzel hogy krémes állagú legyen majd beleforgatom a fehérjét előmelegít...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az öntethez kikeverjük a tejfölt a majonézzel, majd hozzáadjuk a borsot. A kolbászt, és a sajtot apró kockára vágjuk, majd a kukoricával, és a snidlinggel együtt az öntethez adjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű