4 tojás
13 ek kristálycukor
13 ek liszt
1 cs sütőpor
1 dl tej
1 dl étolaj
mazsola
alma
Krém:
1 cs puding
ízlés szerint cukor
3-4 dl tej
20 dkg Rama
A tojást a cukorral habosra keverjük majd hozzáadjuk a többi hozzávalót.
A tepsit mazsolával megszórjuk, rárakjuk a kb 1 cm-re szeletelt almát, amit fahéjas cukorba beleforgattunk. Ráöntjük a piskótaalapot. 15-20 percet sütjük.
A pudingot felfőzzük a tejben a cukorral, ha kihűlt a Ramával habosra keverjük.
A sütit kiborítjuk, az almás fele kerüljön felülre és rákenjük az elkészített krémet.
Kakaóporral vagy csokidarával díszítjük a tetejét.
Olyan tésztát kell gyúrni, hogy se kemény ne legyen, se lágy. Legyen könnyen nyújtható. Vékonyra ki kell nyújtani, téglalap alakúra felvagdosni, minden téglalapba késsel 2 vonalat...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt 190 fokra előmelegítjük. A céklát konyhai késes robotgépben felaprítjuk. Hozzáadunk egy csipet sót és a többi hozzávalót, kivéve az olajat és a csokoládét. Krémesre keve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összekeverjük a hozzávalókat majd, forró olajban kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű