5 dkg porcukor
10 dkg vaj
14 dkg liszt
5 dkg darált mandula
0,5 kk fahéj
tetejére lekvár.
A porcukrot a hideg vajjal,a liszttel, a mandulával és a fahéjjal összedolgozni. 1 órára betenni a hűtőbe. 2-3 cm átmérőjű gombócokat formálni belőle, majd sütőpapíros tepsibe tenni őket. A tetejüket kicsit benyomni,hogy egy mélyedés keletkezzen. 5 percig 180-200 fokon sütni, ezután rákanalazni egy kevés lekvárt és mehet vissza újabb 5 percre.
A túrót, a cukrot és a citromhéjat összekeverjük, felverjük a habot és belekeverjük. A zselatint az előírás szerint feloldjuk kevés vízben és hozzáadjuk, egy lekapcsolható oldalú s...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Liszt és cukormentes nasi! A tojás fehérjét kemény habbá kell verni, majd hozzáadni a sárgáját a cukrozatlan kakaóport és az édesítőt. Egy sütőpapírral bélelt sütőlapra kenni és...
Elkészítési idő: 10 Nehézség: Könnyű
Püspökkenyér formában sütjük. Zsírral és olajjal kikenjük. 5 dkg liszttel elkeverjük a mazsolát, diót stb úgy adjuk hozzá
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű