1 kg csirkemell filé, 1 csapott kk só, 0,5 kk őrölt bors
Bundához:
2 közepes tojás, 125 g krémsajt, 0,5 dl olaj, 1 nagy csipet só, 300 g, liszt, 2,8 dl tej
Sütéshez:
7 dl olaj
Az alaposan megtisztított csirkemellet kb. 1cm széles és 3-4 cm hosszú csíkokra vágjuk. Kicsit hagyjuk lecsöpögni, meghintjük sóval, borssal és jól összeforgatjuk.
A masszához a tojásokat a krémsajttal simára keverjük, majd a sót, az olajat, a lisztet is hozzáadjuk, végül a tejet fokozatosan adagolva sűrű, csomómentes tésztát kavarunk, ami sűrűbb, mint a palacsinta tészta, de hígabb, mint a nokedli.
A hús darabokat beleforgatjuk, és addig hagyjuk állni, míg egy magasabb falú serpenyőben jól felforrósodik az olaj.
Egy villa segítségével a csirkedarabokat egyesével kicsit lecsöpögtetjük, majd a forró olajba helyezzük. Így nem állnak össze az egyes husik, hanem szépen egyesével közepes lángon világos barnára sülnek.
Konyhai papírtörlőre szedve hagyjuk a felesleges olajat lecsöpögni.
Érdemes több adagban kisütni és a közben lecsöpögő tésztabuborékokat kihalászni az olajból, hogy ne ragadjon rá a következő adag husira.
A csirke mellet szeletekre vágom kiklopfolom, sózom, borsozom, lisztbe forgatom, és kisütöm.Kiszedem egy Yénaiba vagy tepsibe . Minden szelet hús tetejére teszek egy kanál tejs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Húst vékony szeletekre vágjuk,lisztbe fogatjuk. Jénai aljára bacon,rá hús,ráreszeljük az almát majd a sajtot,meglocsoljuk tejföllel és kb 20 perc alatt megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az olajon aranysárgára pirítom az apróra vágott hagymát, majd megszórom a paprikával. Beleforgatom a megtisztított, feldarabolt csirkehúst, sózom, majd lefedem. A levét időnként pó...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű