3 egész csirkecomb
3 nagy fej vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
1 tk só
0,5 kk őrölt bors
0,5 dl olaj
A vöröshagymát és a húst is alaposan megtisztítjuk, előbbit karikára vágjuk. Egy kisebb méretű tepsibe öntjük az olajat, beleszórjuk a hagymakarikákat.
A fokhagymát lezúzzuk és bedörzsöljük vele a combokat. A hagymaágyra fektetjük.
Meghintjük sóval, borssal. Közéjük öntünk kb. 0,5 dl vizet.
Alufóliával lefedjük és hideg sütőbe tolva 220 fokon 90 percet puhítjuk. A fóliát eltávolítva további 35 percet pirítjuk. Félidőben megfordítjuk a husikat, hogy mindkét oldaluk kellőképpen megpiruljon.
Melegen, tarhonya körettel és ízlés szerint sült hagymával kínáljuk.
1 főre 3 fej hagymát üvegesre párolok egy kis kanál olivaolajon a csoda serpenyőmben. Rádobom a darabolt csirkét ( 20 dkg), fehéredésig nagy lángon sütöm. Felöntöm annyi vízzel, ho...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
◾️A zöldségeket, enyhén sós vízben kb. ¾-ig megpároljuk. (A lényeg, hogy ne főzzük szét teljesen.). Ezután leszűrjük őket. ◾️A húst felszeleteljük, kiklopfoljuk, majd sózzuk és bo...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Könnyű