3 pár virsli
1 kg. fagyasztott csemege kukorica
3 ek. liszt
2 kk pirospaprika
1 dl. olaj
20 dkg. sajt
A lisztel és olajjal rántást készítünk. Mikor zsemleszínű a rántás a tűzről levesszük és a pirospaprikát belekeverjük majd a kukoricával összekeverjük.
Egy tűzálló tálat alaposan kivajazunk a kukorica egy részét beleterítjük és a felkarikázott virslivel megszórjuk, ismét a kukorica következik majd a virsli. A tetejét kukoricával fejezzük be és megszórjuk a reszelt sajttal.
Addig sütjük 180 fokos sütőben amíg a sajt szép pirosra sül.
Salátát szoktam hozzá kínálni de ízlés szerint bármilyen körettel adható.
Hidegen is nagyon finom.
A burgonyát megfőzöm, lehűtöm (nem kell teljesen puhára főzni mert ugye még sülni fog ) . A tojásokat szintén megfőzöm. A hagymát üvegesre pirítom és hozzáadom a karikára vágott le...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Alaposan tisztítsuk meg a krumplit. Kb. 2-3 mm távolságra szépen vagdossuk be, úgy hogy nyíljanak szét a szeletek. A nyílásba tegyünk sajtot, kakukkfüvet,sózzuk meg,majd olíva ol...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű