10gr étkezési zselatin,5ek víz,150gr cukor,1ek méz,csipet só,100ml víz
ételfesték,1ek keményítő,1ek porcukor
A zselatint a 5 evőkanál vízzel összekeverjük.
A cukrot az 100 ml vízzel, mézzel,sóval és az ételszínezékkel (ha fehéret szeretnénk nem kell nyilván) feltesszük forralni, mikor már megolvadt a cukor, az első forrást megvártuk, levesszük, és a zselatinos vízhez keverjük. Nyugodtan öntsük a megdermedt zselatinra, úgyis felolvad benne, és ahogy kezd hűlni majd visszadermed az egész.
Kis fokozaton kézi habverővel habosítjuk. Egyre nagyobb fokozatra kapcsolunk, majd mikor már kezd keményebbé válni,tovább keverjük.
Beolajozott zsírpapíron elkenjük, és 2-3 órára a hűtőbe tesszük. Összekeverjük a porcukrot a keményítővel, majd beszórjuk a munkafelületet, kiborítjuk rá a formából a pillecukrot, és leszedjük róla a sütőpapírt.
Formára szúrjuk, vagy fel is kockázhatjuk.
Ha ti is kétszínűt szeretnétek mint ahogy én készítettem, akkor először készítsd el a fehéret, majd tedd a hűtőbe és egy óra múlva készíts egy másik kiválasztott színből, és csorgasd rá a tálcán levő rétegre, és várj amíg mindkettő megdermed!
No miután jól megpucoltam azt a répát és a zellert, mindkettőt lereszeltem, a sajttal együtt. A sajtkrémet hozzányomom, majd annyi tejföllel összekevertem, amennyivel még nem lett...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Hétfő R: gyümölcsturmix idénygyümölcsökből (végre van választék!!!). Alapja a gyümölcs és a víz, mivel szegény ember vízzel főz - illetve turmixol -, viszont fokozhatjuk az élve...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes