Recept:
500 g finom liszt
300 g hideg vaj
150 g porcukor
150 g darált dió
2 db tojássárga
2 csomag vaníliás cukor
Fél citrom leve
6 g sütőpor
1 csapott mokkás kanál fahéj
Csipet só
Csokimártáshoz
3 tábla csokoládé
Fél dl olaj
A tésztához a vajat liszttel összemorzsoljuk. Nem szabad túlmelegíteni a kezünkkel, mert ragacsos lesz a tésztánk. Hozzá adjuk a többi anyagot és szépen egyneművé gyúrjuk. Miután minden alapanyag benne van érdemes celofánba csomagolni és a hűtőbe rakni egy órára.
Két sütőpapír között nyújtsuk fél cm vastagságúra. Kiszaggatjuk őket a kiválasztott kerek szaggatóval, és előmelegített sütőbe 6-8 percig sütjük alsó- felső sütéssel 180 fokon.
Miután kihűltek, lekvárral összeragasztjuk és az olvasztott csokinkkal bevonjuk
A hozzávalókat állandó kavarás mellett hosszú ideig sűrűre főzni, kisebb üvegekbe tölteni, szárazon kidunsztolni.
Elkészítési idő: 2 óra (min) Nehézség: Közepes
A tojást és a tejet egy keverőtálba öntjük, összekeverjük, sózzuk, beletesszük a cukrot, és hozzáöntjük a rizslisztet. Ez egy nem túl sűrű de nem is folyós tészta, pont olyan amily...
Elkészítési idő: 3 perc Nehézség: Könnyű
A fűszereket, zöldségeket tedd a húshoz, keverd össze, majd tedd alufóliára és göngyöld fel. Ezután rakd az előmelegített(infra, 180°C) sütőbe, kb. 40 perc alatt kész is van.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű