1 1/2-2 ek mustár
3 ek ketchup (kizárólag Heinz!)
1 kg sovány marhahús (2* ledarálva)
1 ek. szójaszósz (csak ha van)
1 ek. méz (vagy grenadin szirup)
1 ek. fokhagymapor vagy 2 ek. fokhagyma pépesítve
1 ek. olivaolaj
1 tk. balzsamecet
Az összes hozzávalót keverd össze, 3-4 óra állás után 11-12 dkg-os darabokat formázunk belőle (1 1/2-2 cm vastag legyen). Maximum 8 db lesz belőle, 4-5 perc oldalankénti sütés után kész.
Sajtosan is készítheted
"Blue cheese" kék vagy zöld színű háromszög alakú sajt (rokfort, vagy márvány jellegű). Ha jól emlékszem azt mondta, hogy csak a Tesco-ban kapott ilyet. Rakd kis időre hűtőbe, vagy fagyasztóba. A hamburger közepébe 4-5 "morzsalékot" rakj és ugyanúgy süsd ki, mint az előzőt.
A csirkemelleket vékony csíkokra vágom.Beszórom a fűszer keverékemmel.Hagyom egy kicsit had szívja be a husi. Körülbelül 10 perc a hűtőben.Egy serpenyőben felforrósítom az olajat,é...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A csirkemellet csíkokra, rárakjuk az apróra vágott fokhagymát, két evőkanál szójaszószt, egy kicsi borsot és az apróra vágott gyömbért vagy galangát. Ezt összegyúrjuk és körülbelül...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Nehéz