50 dkg liszt
2,5 dl tej
2,5 dkg élesztő
2,5 dkg vaj
1 teáskanál só
1 teáskanál cukor
Összedagasztom a hozzávalókat és 30 percig kelni hagyom, majd lisztezett deszkán 8 db részre osztom, egyenként kinyújtom és kifli formára tekerem. Sütőpapírral kibélelt tepsibe teszem, hagyom kelni 30 percig, majd lekenem a tetejét vízzel és 220 fokon 15-20 percig sütöm. Amikor megsült újból lespriccelem vízzel.
Először a liszteket keverjük össze jó alaposan, adjuk hozzá a búzasikért és az élesztőport. Középen csináljunk egy kis mélyedést, tegyük bele az olivaolajat és kezdjük el önteni...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
https://www.facebook.com/Molnarnekonyhaja/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet egy mély edénybe szitáljuk, elkeverjük benne a sót. Hozzáadjuk a megolvasztott zsírt, a meglangyosított tejet, a tejfölt, valamint az élesztőt. Az egészet összegyúrjuk, d...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű