2 l házi tej
1 pohár kefír
70 dkg túró lett belőle
A tejet edénybe öntjük, hozzákeverjük kefirt, vagy ecetet, de úgy is lehet készíteni, hogy nem raksz hozzá semmit, egy napra hideg helyre állítjuk, majd a tetejére feljövő tejfölt egy kanállal leszedjük. Ezután lefödve meleg helyre állítjuk, pl. egy konyhapultra. Két nap után megalszik.
Sütőben vagy kályha tetején lassan felmelegítjük, vigyázva, hogy ne forraljuk. Láthatjuk, ahogy a fehérje kicsapódik.
Szűrőbe ritka szövésű anyagot terítünk és leszűrjük. Hagyjuk kicsöpögni, ezután használhatjuk tetszésünk szerint.
A túrót a tejjel odatesszük forrásig főni, majd egy sűrű szitán leszűrjük,egy lábosba tesszük, hozzáadjuk a vajat, szódabikarbónát, sót, jól összekeverjük,majd állandó keverés mell...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Megpucoljuk a barackot és leturmixoljuk, kilogrammonként 60 dkg cukor, de kostóljuk, vaníliáscikor, ezt jól elkavarjuk és másnapig lefedve hagyjuk. Másnap belekeverjük a zselésítőt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű