50 dkg liszt
4 pár hosszú virsli (darabokra vágtam)
3 dl tej
1 cs porélesztő
1 dl olaj
1 mokkáskanál cukor
2 kávéskanál só
10 dkg reszelt sajt
mustár
1 tojássárgája
A tészta hozzávalóit összegyúrtam, 30 percig kelesztettem, majd átgyúrtam és 16 db-ra vágtam (ahányra a virslit daraboltam). A darabokból kifliformát készítettem, a közepét megkentem mustárral, megszórtam reszelt sajttal és egy virsli darabot tettem rá, majd összetekertem. A tetejét megkentem tojás sárgájával, a tetejét megszórtam reszelt sajttalés előmelegített sütőben 220 fokon, 30 percig sütöttem.
25 d túrót 1 lapos kk szódabikarbonával és 3 d RÁMÁval, összekeverünk, 1 percre mikróba tesszük, ha elfolyósodott, hozzárakunk 2 mk vegetát, 1 púpos kk paprikát, ½ reszelt hagymá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csiperkék tönkjét kitörjük, a kalapok mindkét oldalát a vajon 4-4 perc alatt, közepes lángon elősütjük. Egy tűzálló tálba ültetjük a nyílásokkal felfelé. A tönköket apróra vágjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű