14-16 db csigához: 25 dkg túró, 25 dkg liszt, 0,5 dl tej, 5 evőkanál olaj, csipet só, 1/2 csomag sütőpor, 10 dkg porcukor (vagy édesítőszer), 2 csomag vaníliás cukor; a töltelékhez: 1-2 evőkanál olaj a tészta lekenéséhez, kakaó, porcukor, vaníliás cukor
Tálba tesszük a túrót, a vaníliás cukrot és a porcukrot, majd robotgéppel elkezdjük keverni. Pár perc után állandó keverés mellett fokozatosan hozzáöntjük a tejet, majd az olajat is. Ezután hozzászitáljuk a sütőporral elkevert lisztet, majd kézzel összegyúrjuk. Lisztezett felületen vékonyra nyújtjuk, majd lekenjük az olajjal.
Az ízlés szerinti mennyiségű kakaót összekeverjük a porcukorral és a vaníliás cukorral, majd egyenletesen megszórjuk vele az olajjal lekent tészta tetejét (cukrozott kakaóval is meg lehet szórni, ez esetben plusz cukor már nem kell hozzá). Ezután a tésztát feltekerjük (mint a bejglit), majd kb. 2 cm-es csigákra daraboljuk.
Egy tepsit sütőpapírral kibélelünk, majd ráhelyezzük a csigákat. Előmelegített sütőbe tesszük, és közepes hőmérsékleten kb. 15-20 perc alatt készre sütjük. Tálalás előtt a langyosra hűlt csigákat ízlés szerint porcukorral megszórjuk.
A hozzávalókból lágy de rugalmas tésztát dagasztunk. A lisztet dagasztótálba tesszük, közepébe mélyedést készítünk. Ide jön a morzsolt élesztő ,a langyos tej a cukor. Kicsit össze...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejet és a vizet összeöntjük és elkeverjük benne a tejfölt, majd meglangyosítjuk annyira, hogy kellemes meleg legyen de ne forró. A lisztbe belekeverjük a sót a közepébe mélyedé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű