30 dkg finomliszt
1,5 dkg élesztő
2 ek. tejföl
2 dl tej
1 kk. cukor
1 kk. só
1 ek. olaj
1 tubus sajtkrém (én most medvehagymásat tettem bele)
15 dkg trappista sajt
1 ek. szárított zöldfűszer keverék (ez el is maradhat)
A hozzávalókat belepakoltam a kenyérsütőbe, és hagytam, hogy a gép szép fényes simára dolgozza. Ez körülbelül húsz perc. Amikor a kenyérsütő befejezi a munkát és pihentetni kezdi a tésztát, várok még pár percet, aztán egy tálba kiteszem a tésztát. Letakarom és meleg helyen hagyom, hogy a duplájára keljen. Ezután lisztezett felületen finoman átgyúrom, és megpróbálom hat egyforma részre osztani. Korábban gondosan elővettem a mérleget, ma már csak szemre daraboltam Kinyújtom egyenként a gombócokat, megkenem sajtkrémmel, megszórom fűszerkeverékkel és feltekerem. Letakarom konyharuhával és hagyom még egy negyedórát pihenni, addig a sütő is bemelegszik. A bagetteket megspriccelem vízzel, megszórom reszelt sajttal, és közepes lángon 20 perc alatt aranybarnára sütöm.
Bedagasztani, letakarva 45 percig keleszteni. A megkelt tésztát lazán átgyúrjuk és golyókat formázunk. Tepsibe sütőpapírt teszünk, vékonyan megkenjük zsírral és a zsemléket távola...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat a szokásos sorrendben beletesszük a kenyérsütőbe, és normál kenyér programon megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű