4 kg uborka
2 kg hagyma
1 dl só
8 dl cukor
3 dl víz
4 dl 10%-os ecet
1 ek Nátrium- benzoát
Az uborkát többszöri váltott vízben alaposan megmosom, megsúrolom, végeitől megszabadítom. A hagymát megpucolom. Az uborkát héjastól és a hagymát uborkagyalun nagyon vékonyra szeletelem, majd a só-víz-cukor-ecet-benzoát keverékét ráöntöm. Egy napon keresztül, többszöri átforgatással állni hagyom. Lével együtt üvegekbe merem, lezárom és mehet a helyére.
Tipp: Ha a vöröshagymát lila hagymára cserélem akkor a lé színe megváltozik
Aki a csípőset szereti, gyaluljon hozzá csípős paprikát (nem erőset, hanem a zöldes színű
sárga paprikát)
24 órát állni hagyni, közbe megkavarni és mehet az üvegbe!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat tegyük egy hordóba vagy vödörbe. A megtisztított zöldségeket tegyük a lébe (uborka, paprika, zöld paradicsom, karfiol, stb.) Tetejére tegyünk egy leszorításra alka...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A HOZZÁVALOKAT FELFORRALNI UTÁNA HAGYNI KIHULNI HIDGEN A SAVANYUSÁGRA ONTENI AZ UVEGET CELOFÁNNAL LEZÁRNI ÉS A TÉLI HELYÉRE RAKNI LEHET UBORKA CSALAMÁDÉ TOLTOTT PAPRIKA DINNYE BÁ...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű