70dkg liszt,1 ráma,25 dkg cukor,2 cs.van.c.,4 tojás, 1,5 cs sütőport,csipet só.A rámát elkeverjük a cukorral,majd egyesével hozzáadjuk a tojásokat,a van.c.--t,a csipet sót,végűl a sütőporral elkevert lisztet. Ke.ény tésztát kell kapnunk.Ha lágy,adjunk hozzá még 15-20 dkg lisztet.Éjszakára hűtőbe rakjuk(Ha gyorsan akarjuk,40 percre berakjuk a fag,óba)10cm darabokat készítünk,közepes lángon világosra sütjük.El.sütő 190 fok.sütési idő 15-20 perc.Akinek nincs formája,elkészitheti,diónyi gombócokat formàl,Sütőpapírral bélelt tepsibe rakja,villával szétnyomja..Én a darálóra maradt anyagból gombócot formàztam,majd a húsklopfolóra folpackot tekertem,és azzal lapitottam el.
A tészta összes alapanyagát egybe öntjük és gyúrható tésztát kapunk. 3 lapot sütünk belőle. A tejből és a búzadarából sűrű tejbegrízt főzünk. Megvárjuk míg kihűl és elkeverjük a...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
0,5 liter tej 20 dkg cukor 2 cs vaníliás pudingpor 0,5 liter tejföl (20 %-os) 1 cs vaníliás cukor
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
6 tojássárgát kikeverünk 6 evőkanál cukorral és a két kanál narancslével. Majd hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, és a 6 tojás felvert habját. Sütőpapírral kibélelt tepsibe...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű