30 dkg BL 80 kenyérliszt 1,5 dl langyos tej 1 dkg friss élesztő 2 evőkanál olaj 2 kávéskanál só 1 kávéskanál cukor
a főzéshez: 25 g (1/2 csomag) szódabikarbóna 1 evőkanál cukor
Minden hozzávalót a dagasztógépem edényébe tettem és addig dagasztottam amíg nem ragadt az edény falához és a kezemhez. Tálba tettem, lefedtem és a duplára kelesztettem. Mikor megkelt óvatosan kifordítottam a tálból és egy kicsit átgyúrtam. Cipót formáztam belőle és kettévágtam.. Mind a kettőből kenyeret formáztam, majd pihentettem amíg felforrt a víz. Fejjel lefelé tettem bele a felforrt vízbe és 30 másodpercig fürdettem őket mind a két oldalon. Közben előmelegítettem a sütőt 200 fokra és a vizfürdő után rögtön mentek a sütőbe. Kb 30 perc alatt készre sültek.
Hozzávalókat összekeverni, őzgerincformában 200 fokon kábé fél órát sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Este állítsuk össze a kovászt. Ehhez a kéz meleg vízben hagyjuk állni a morzsolt élesztőt, majd egy keverőtálban keverjük össze a liszttel. Nem kell dagasztani, csak keverjük össz...
Elkészítési idő: 1 óra 15 p Nehézség: Nehéz
A langyos tejben fölfuttatjuk az élesztőt a cukorral. Edénybe szitáljuk a lisztet, hozzáöntjük a fölfuttatott élesztőt, sózzuk, és addig gyúrjuk, amíg el nem válik az edény falá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű