170g sótlan vaj
100g cukor
105g barna cukor (lehet melaszos vagy maláta is)
185g mogyoróvaj
1 tojás
1 kiskanál vanília esszencia
260g sima liszt
½ kiskanál szódabikarbóna
Csipet só (elhagyható, ha sózott vajat használunk
A vajat alaposan kikeverjük, majd hozzáadjuk a cukrokat és 2-3 percig keverjük kézi mixerrel. Hozzáadjuk a mogyoróvajat, és simára keverjük, majd mehet bele a tojás és a vanília, végül az átszitált liszt, só, szódabikarbóna keverék. Alaposan összedolgozzuk, és egy tálban lefedve hűtőben pihentetjük egy órát. 20 grammos (kb) golyókat formálunk, és sütőpapírral bélelt tepsin villával kereszt irányban lelapítjuk, az adja meg a tetején a mintát. Ne tegyük egymáshoz nagyon közel a kekszeket, mert kicsit szét fog terülni. Adhatunk hozzá tört mogyorót vagy csokoládét, ez esetben 85 grammal érdemes számolni.
Töltelékhez az almát lereszeljük, majd puhára pároljuk. A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, és két felé osztjuk. Kinyújtva az az egyiket a tepsi aljára tesszük, ráhalmozzuk a ki...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojást , vaniliás cukrot és a kristály cukrot össze öntjük és össze keverjük Asztán bele rakunk mindenmást össze keverjük és olajozott serpenyőbe megsütjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sárgabarackok harmadát nagyon kevés (1 evőkanál) cukorral lábasba teszem, tűzre teszem, kevergetem és felforralom, majd botmixerrel pépesítem. A végeredmény egy enyhén édes, fris...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű