15 dkg babapiskóta, 3,5 dl tej, 6 dkg vaj, 6 dkg cukor, 4 tojásfehérje, 1 késhegynyi fahéj, 1 cs. van. cukor, 5 dkg darált mandula, 6 dkg tortabevonó
A vajat, a cukor felével és csokival habosra keverjük. A cukor másik felét a tojásfehérjével keverjük ki. Összekeverjük a kettőt és beletesszük a fahéjat, mandulát és a tejbe áztatott babapiskótát. Kivajazott formába töltjük és 160°-ra előmelegített sütőben 40 percig sütjük. Tálalás előtt csokiöntettel leöntjük.
Tésztához a 6 tojássárgáját 10 dkg porcukorral,4 dkg kakaóval és a szódabikarbónával alaposan összekeverni. A fehérjét is felverni, és óvatosan belekeverni a tojássárgás masszát....
Elkészítési idő: kb 1 óra Nehézség: Könnyű
Szokásos módon piskótatésztát készítünk. Sima csöves habzsákkal kutyacsont formákat készítünk sütőpapiros tepsire. 190 fokon 10 percig sütjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjét habbá verni.Egyesével bele a tojássárgája,cukor kicsit tovább verni. Végül a liszt,amit lyukas fakanállal keverünk bele.Ha hólyagok vannak benne,amik kipukkadnak,jó...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz