- 100 g margarin
- 40 g porcukor
- 120 g liszt
- pici só
- 1 cs. pudingpor
Ez az alap, vaníliáshoz lehet adni vaníliás cukrot, kakaóshoz + 10g porcukor, - 10 g liszt
A puha margarint kikeverem a porcukorral, majd bele keverem a többi hozzávalót, és össze gyúrom. Beteszem a hűtőbe, és ugyanígy csinálom a többi fajta pudingporos tésztát.
Általában a vaníliással kezdek, vagy fehér csokis, vagy kókuszos, utána a gyümölcsös, majd a tej-és ét csokis pudingok következnek. A sorrend azért így van, mert ugyanabban a tálban tudok dolgozni, kevesebb a mosogatni való.Bekapcsolom a sütőt kb 180 fokra, előveszem az először hűtőbe tett tésztát, kis golyókat formázok, kb 15 g/ db és 20-22 jön ki egy adagból. 0 perc alatt készre sütöm, de az idő az sütő függő
A képen vaníliás, kókuszos és epres pudingból készültek a sütik. A malackáknak és tulipánoknak kisodortam a tésztát, és szaggattam.
A tojást a cukorral habosra verjük. A megmosott citrom héját lereszeljük, a levét kifacsarjuk, és a tésztához adjuk. A további hozzávalókat a felsorolás sorrendjében keverjük bele....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet elkeverjük a sütőporral, majd elmorzsoljuk benne a vajat. Hozzáadjuk a tojást, majd az egészet jól összedolgozzuk.Ha a tészta nem állna össze, pár csepp jéghideg vizet le...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű