40 dkg liszt
25 dkg margarin
1 teáskanál só
1 teáskanál sütőpor
30 dkg trapista sajt
3 evőkanál tejföl
kenéshez tojás, dúrva szemű só
A lisztet elkeverjük a sütőporral, sóval és 20 dkg reszelt sajttal, majd a szobahőmérsékletű margarinnal és tejföllel elmorzsoljuk. Lágy tésztát gyúrunk belőle.
Lisztezett gyúrólapon 1 cm vastagságúra nyújtjuk és perec kiszúróval kiszaggatjuk.
Sütőpapírral bélelt sütőlapra tesszük. Tetejét megkenjük tojással, megszórjuk dúrva szemű sóval és reszelt sajttal.
180ºC-ra előmelegített sütőben 15-20 percig sütjük.
Amikor a teteje aranybarna színt kap, már ki is vehetjük a sütőböl
A sajtos perec tetejére szórhatunk szezámmagot, vagy lenmagot. Tojás helyett megkenhetjük pizzakrémmel, így pizzás perecünk lesz
1. A lisztet a rámával, sajttal, sóval és a tejföllel összemorzsoljuk, beleöntjük a langyos,cukros tejben felfuttatott élesztőt és szép tésztát gyúrunk belőle. Fél cm vastagra nyú...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Az anyagokat összedolgoztam. Jó állagú tésztát kaptam, de nem kínlódtam a kinyújtásával, apró golyókat formáltam, kissé meglapítottam a tetejüket, tojás fehérjével kentem és rászór...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű