30 dk liszt
22 dk margarin
2 dk eleszto
2 tojas
0.5 dk cukor
so
keves tej
Az elesztot 0.5 dl langyos tejben a cukorral felfuttatjuk, lisztet, margarint, elesztot, 1 tojassargajat, sot es keves tejet, osszegyurjuk. Nem szabad lagynak lennie. Ceruzavastagra kisodorjuk, 8-10 cm-es rudakra vagjuk. Felvert egesz tojassal megkenjuk, megszorjuk soval, kozepmeleg sutoben, vilagosra sutjuk.
főtt krumpli,melegen összetörjük, ekkor adjuk hozzá a zsírt is, és a tésztába való sót, belekeverjük – de utána várni kell, hogy kihűljön. a meleg krumpli jóval több lisztet vesz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojássárgával kikeverem az összes hozzávalót, A tésztát téglalapra kinyújtom kb. 1 cm-re, megkenem a kissé felvert fehérjével, megszórom szezámaggal, s kicsit rá is nyomkodom...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű