Fél kg.túró,4 tojás,6 evőkanál zabpehely,6 evőkanál zabpehelyliszt,2 csapott mokkáskanál só-kb. 10 dkg.reszelt sajt .
Jól összekeverjük! 5 percet pihentetjük! Kis golyókat formálunk-kissé meglapítjuk,tetejére reszelt sajtot szórunk.
Légkeveréses előmelegített sütőben 180 fokon kb . 20-22 percig sütjük .
Az egészet össze gyúrom elsikálom 3 mm vastagság szezámmag lenmag megyen a tojással megkent tésztára -derejevágoval nagyon vékonyra vágom . fincsike . puszi
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összeállítottam a tésztát, mindent a hűtőből vettem ki, hideg hozzávalókkal dolgoztam. A tejfölt egy nagyon picit meglangyosítottam, majd egy tk. cukorral elkevertem és belemorzsol...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
Mindezt jól összegyúrni, és kis (mogyorónyi) gombócokat formálni. A tallérsütőt jól felforrósítani a gázon, és nagy lángon 4-esével kisütni. Közben meg kell fordítani a tallérsütő...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű