24-26 cm-es tortaformához
6 tojás
12 ek víz
31 dkg cukor
25 dkg liszt
1 tk sütőpor
csipet só
A tojásfehérjét a cukorral és 6 ek. vízzel kemény habbá verjük. Tovább habosítjuk, majd belekeverjük a kézi habverővel habosra kevert tojások sárgáját és a maradék 6 ek vizet.
A lisztet elkeverjük a sütőporral, a sóval, és a habba szitáljuk, óvatosan belekeverjük.
170°C-ra előmelegített sütőben 1 órát sütjük. A sütési idő lejárta után tűpróbát végzünk, és ha megsült, a formában hagyjuk kihűlni.
A sütési idő kicsit soknak tűnhet, de látni fogod, hogy mivel viszonylag sok víz van benne, sokáig kell neki sülni! Ha bizonytalan vagy, nézd meg 50 perc után! Gyönyörű, magas tortákat készíthetsz ezzel a recepttel!
Ha kisebb (16-20 cm-es tortát szeretnél, akkor 4 tojás elég és ennek megfelelően arányosítsd a többi hozzávalót is!)
Keverjük össze a hozzávalókat! :) Majd süssük kb 180 fokon 30-40 percet!
Elkészítési idő: kb 45-60 perc Nehézség: Könnyű
Vízgőz fölött megolvasztjuk a csokit és a vajat, majd hozzáöntjük az espressot. Én nagyon szeretem a kávé kicsit kesernyés ízét, úgyhogy az egyik extra jó minőségű, őrölt kávémból,...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
x
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes