-50 dkg Mascarpone
-25 db babapiskóta
-7 dkg porcukor
-4 dl tejszín
-2 dl kávé
-ízlés szerint rum
-ízlés szerint kakaópor
-10 db lapzselatin(lehet színes is)
Megfőzöm a kávét.
Beáztatom bő hideg vízben a zselatint ,mikor megpuhult leszűröm róla a vizet és felteszem a tűzre ...nem főzöm csak felolvasztom
Felverem a tejszínhabot.
A Mascarpónét összekeverem a porcukorral ,hozzáadom a zselatint és a felvert tejszínhabot.
A lefőtt kávéhoz hozzákeverem a rumot, és ebbe mártom a babapiskótákat.
A krémet 3 fele osztom és bele rétegezem egy kapcsos torta formába úgy,hogy alul piskóta és a tetejére krém kerüljön.
. Hűtőbe teszem , tálaláskor pedig kakaóporral szórom meg.
Van amikor a szélét is körberakom babapiskótával (de akkor több piskóta kell)
Néha szoktam gyümölcsöt is tenni bele .
Jó étvágyat hozzá
A sütőt előmelegítem 150 °C -ra, a tortaformát sütőpapírral bélelem, majd félreteszem. A csokoládét vízgőz fölött megolvasztom. A tojásokat szétválasztom, a fehérjét kemény habbá v...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
A csokoládét felolvasztjuk, picit hagyjuk hűlni és belekeverjük a krémsajtot, majd a tojások sárgáját. A tojásfehérjéből kemény habot verünk és a csokis masszával összedolgozzuk. 1...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű