50 dkg kenyérliszt /BL 80
3 dkg élesztő
3 dl langyos víz
1 tojás
1 tk cukor
1 kk só
Bedagasztani, letakarva 45 percig keleszteni.
A megkelt tésztát lazán átgyúrjuk és golyókat formázunk. Tepsibe sütőpapírt teszünk, vékonyan megkenjük zsírral és a zsemléket távolabb rakva egymástól még 20 percig kelesztjük. Kb. 10 db lett belőle. Sütés előtt megkenjük vízzel és megszórjuk durvább szemű sóval v. magvakkal. 180 fokra előmelegített sütőben sütjük kb. 20 percig.
.Elkészítés.a cukros tejben az élesztőt megfuttatjuk,összegyúrjuk az alapanyagokkal.Két cipót csinálunk belőle amit kinyújtunk és 4-4 db-ra vágjuk.Egyenként tovább nyujtjuk és felt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Élesztőt megfuttatjuk a cukros tejben. Bedagasztjuk. Kelesztjük. 2 részre osztjuk. 4-4 db. 200 C sütés
Elkészítési idő: 100 perc Nehézség: Közepes
100 ml langyos vízbe tesszük a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt, és 10 perc alatt felfuttatjuk. Egy tálba tesszük a lisztet, a sót, olvasztott ramat, a felfuttatott élesztőt és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű