500 g kenyérliszt
430 ml víz
25 g friss élesztő
2 tk cukor
2 ek olíva olaj
18 g só
1 ek sikér
100 ml langyosvízbe morzsoljuk bele az élesztőt, adjuk hozzá a cukrot, és 2 ek lisztet a kimértből, keverjük el fedjük le 15 percig hagyjuk pihenni.
Ezután adjuk hozzá a maradék vizet szitáljuk bele a többi lisztet és adjuk hozzá a sót és a sikert is.
Mehet a dagasztás . Amikor a tészta kezd egyneművé állni mehet hozzá az olaj is.
Ragacsos lesz a tészta nem kell megijedni.
Vegyünk elő egy kelesztőtálat és olajozzuk ki mehet bele a tészta húzzuk meg négy irányból a közepe fel és fordítsuk meg majd fedjük le és 15 percig pihentessük.
Ezután a tésztát hat irányból a közepe felé húzzuk és megfordítjuk úgy hogy a hajtások alul legyenek.
Összesen négyszer húzzuk a tésztát 15 perces pihentetésekkel.
Ezután mehet a tészta egy jól belisztezett felületre , majd vágjuk három egyforma részre és tegyük őket egymástól elválasztva sútőpappírra és kelesszük újra 15 percig, ezalatt a sütőt 220 fokra melegítsük elő.
Mielőtt a kenyereket beteszük a sütöbe spricceljünk be egy kevés vizet majd mehetnek is a sütőbe 15 percre. Ezután vegyük vissza a hőfokot 205 fokra és süssük tovább 15 percig.
http://aranytepsi.blogspot.hu/2013/07/sajttal-szort-fokhagymas-tejfolos.html
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
15 dkg teljes kiőrlésű tönköly lisztből 1 dkg élesztő 1,8 dl vízből készítettem egy előtészta...ezt egy éjjel lefedve a konyha pulton hagytam... másnap, a dagasztó tálba teszek...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1.Vágd kis kockákra a sonkát, és a paradicsomot. Reszeld le a sajtot. Mosd meg, és vágd apróra a petrezselyemzöldet. 2.Keverd össze a sonkát, a paradicsomot, a sajtot, a majonéz...
Elkészítési idő: 50 Nehézség: Könnyű