70 dkg liszt,
1,5 tasak szárított élesztő,
3 mokkás kanál só,
1 főtt krumpli (hidegen),
kb 4 dl langyos víz.
Simára dagasztani, meleg helyen keleszteni duplájára. Én a sütőben kelesztem 30 fokon, egy fóliával vagy fedővel kell letakarni, hogy ne száradjon ki a teteje. Ha megkelt jól átgyúrom és újra kelesztem. Jól átgyúrom, 4 részre osztom, megformázom sütőpapírral bélelt sütőlapon kelesztem amíg a sütőt felfűtöm 230 fokra. 25 perc alsó sín.. Sütőbe helyezés előtt bevagdalom és megspriccelem vízzel. Ha eléri a megfelelő színt alul, felül, kiveszem, bespriccelem vízzel és rácson kihűtöm.
A német perechez, vagyis a hamisítatlan Brezel/Brezen elkészítéséhez futtassuk fel az élesztőt a 3 dl langyos vízben. A lisztet tegyük tálba és keverjük hozzá a hozzávalókat. Ala...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz