45 dkg sima liszt
2 dl tej
15 g élesztő
1 kk cukor
1 tk só
1 ek lágy vaj, ,
kenéshez olvasztott vaj, és egy tojás
6 db virsli
sajt
alaposan kidagasztani, nem fogjuk keleszteni csak majd formázás után
12 egyenlő darabra vágtam, kb tányér nagyságra kerekre nyújtom, ezt egy sütőpapiros tányérra tettem, lekentem vajjal rá a másik kinyújtott tészta, mindet így,a felsőre nem teszünk vajat. Most 20 percre fagyóba teszem, hogy a vaj, vissza keményedjen.
Kiveszem a fagyóból, és szép nagyra kerekre kinyújtom nekem 35 cm lett... elsőre 4-be vágtam majd mind a négy darabból még 3 részre vágtam... igy lett 12 db, tehát mikor feldaraboltam én még ezt is jó vékonyra kinyújtottam, virsli, sajt és úgy tekertem fel, sütőpapiros tepsire sorakoztattam, és letakarom 1 órát hagyom kelni, ekkor lekentem tojással megszórtam magokkal sóval, és a tepsire a kiflik közé vizet spricceltem, 200 fokos alsó felsőn sütöttem
kép 4923
Robotgéppel dagasztottam kb. 5 percig. Szobahőmérsékleten kelesztettem 1 óráig. Majd vizes kézzel 4 db. zsömlét formáztam belőle. Hideg sütőbe tettem, és 180 fokon kezdtem el sütni...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Az útifűmaghéj-őrleményt a vízben elkeverjük, félretesszük, amíg zselés állagúvá nem válik. A többi hozzávalót tálba mérjük, összekeverjük, majd az útifűmaghéjat is hozzáadva jól k...
Elkészítési idő: 50perc Nehézség: Könnyű