50 dkg liszt
7 gramm por élesztő
2 kk. só
300-400 ml víz
3 ek olaj
Főzéshez
1 l forró víz
1 ek.szódabikarbóna
Liszt, só, élesztő,víz dagasztani /könnyű tészta/,bele az olaj.Hólyagosra dagasztani. Kb .1 óra kelni.8 felé osztani.
Közben a vizet a szódabikarbonával felforralni.
Tepsibe papírt tenni.
A zsemléket 30 mp-ig főzzük a vízben /a tetejét is érje a víz /.
Lecsepegtetni x alakba bevágni,1 cm mélyen.Addig hagyjuk kelni,míg a sütő 190 fokra felmelegszik.
30-35 percig sütni.
1 dl langyos víz élesztő, tej, cukor... meg langyosítom... az összes hozzávalóból dagasztunk egy közepesen lágy rugalmas tésztát.... 30 perc kelesztés jön... ezután 12 db..ra vá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összetevőkből gyúrjunk sima, közepesen lágy tésztát, majd letakarva egy órán át pihentessük. Osszuk kb. 120 g-os darabokra és gömbölyítsük fel. A kis gömböket 10-15 percig pihen...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű