350 g búzaliszt
200-250 ml tej v. víz
25 g élesztő
1 tk só
1 kk cukor
25 g vaj (olvasztott)
Lekenni
1 ek tej v. víz
Élesztőt futtatni.
Liszt, só, olvasztott vaj, élesztő és a maradék tej , dagasztani.
Két részre osztani. Kerek lappá nyújtani, 40 cm , elvágni 8 részre.
Egyesével vékony háromszöggé nyújtani.
A szélesebbik felétől szorosan feltekerni, a hajtás alulra kerüljön. (kb. 20 cm szélesre, mert ha ettől hosszabb, akkor vékony marad a kifli.)
Sütőpapíros tepsire tenni a kifliket. Vagy 8 gombócot formálni zsemlének.
A sütőt előmelegíteni 200 C fokra (alsó, felső sütés) amíg belemelegszik a sütő annyi kelesztés pont elég, lekenni tejjel . 20 perc pirosra sülni.
.
Elkészítés:Az élesztőt felfuttatjuk.A lisztet a margarinnal és a zsírral elmorzsoljuk,majd hozzáadjuk a tojást,sót,a tejfölt valamint a felfuttatott élesztőt.Jól összegyúrjuk.1 órá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
kétszer 40 percig kelesztem, a második végénél begyújtottam a sütőt.. 250 fokra tettem..megformázom a veknit…én úgy szoktam, hogy kilapogatom..jobbról behajtom a közrpéig majd balr...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
https://www.facebook.com/Molnarnekonyhaja/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű